Test pred Rally Veľký Krtíš 2019

Písal sa rok 1990, keď sa vo Veľkom Krtíši konal doposiaľ posledný, desiaty, ročník Rallye Veľký Krtíš. Za obnovou tejto súťaže stojí Július Bystriansky, majster automobilového športu z čias Československa a organizátor predchádzajúcich ročníkov Rallye Veľký Krtíš.

Deväť rýchlostných skúšok na trati dlhej 85 kilometrov pripravili organizátori 11. Rallye Veľký Krtíš na sobotu 21. septembra 2019. Na štart sa postavilo spolu 48 posádok Majstrovstiev Slovenska v rally a Slovenského rally pohára, z ktorých do cieľa dorazilo 37. Posádky, ktoré odstúpili, postretli väčšinou technické problémy. Samozrejme, že sa vyskytli aj výjazdy mimo trate, ale tie sa našťastie obišli bez zranení. Súťažiacim prialo krásne počasie s poslednými letnými lúčmi, ale už s jesennými teplotami.

Ako pred každým pretekom tak aj pred týmto sa konalo testovanie a nastavovanie vozidiel …posledné „vyladenie“ techniky. Sme radi že slovenská špička si vybrala na tento „setup“ práve usek trate známy z minulosti ako „Stracinské S“. Po dlhej dobe sme tak znova mali možnosť vidieť v Malých Stracinách najlepších zo Slovenskej rally scény.

foto: Tibor Szabosi – autosportfoto.sk

[Best_Wordpress_Gallery id=“21″ gal_title=“Test pred Rally VK“]